Fusion-köögi geenius ja MIX restorani peakokk Vladimir Iljin

09.05.2017, autor: TableOnline

 

Tihti juhtub nii, et suurepärase restorani köögipoolest ei tea keegi suurt midagi. Samas on sageli just peakokk see isik, kes kogu seda maagilist orkestrit juhib ning tavalisest restoranist suurepärase restorani teeb.

Nii oleme meiegi avastanud, et mõne pealtnäha väikese või juhusliku restorani kööki juhib tegelikult tõeline gurmee-geenius, kelle käe all valminud road vääriksid eranditult medalit. Õnneks on meie tänane peakangelane, Vladimir Iljin neid medaleid ja tunnustusi ka juba üksjagu saanud.

Niisiis head restoranisõbrad, saage palun tuttavaks MIX restorani peakoka ja tõelise fusion-köögi meistri Vladimir Iljiniga!

Kohe alustuseks võiks öelda, et Vladimir on küll vist üks nendest vähestest inimestest, kel voolas ilmselt  sünnist saadik peakoka veri soontes, sest juba lapsepõlves saatis teda kokaks saamise unistus. Seega tundus kokanduse õppimine asjade loogilise käiguna ja pärast ülikooli lõpetamist sai pikaajaline plaan Vladimiri jaoks ka teoks.

Kuid ühtegi suurt asja pole võimalik rajada täiesti üksinda. MIX restoranis moodustavad kuldse koosluse tegelikult kaks inimest – peale Vladimiri hoiab kõigel silma peal ja elu sees tema äripartner ja pikaajaline sõber Maksim Ryndin (pildil).

Koos on need kaks meest nagu kaljud, olles läbi elanud nii auhindadega ülepärjamist, kui ka raskeid aegu. Niisiis uurisin ka Maksimilt, milline inimene Vladimir on? Maksimi sõnul iseloomustaksid teda kõige paremini sõnad rahulik ja sõbralik.

Minnes iga peakoka (ilmselt kõige tüütuma) küsimuse juurde, ehk “Mis on sinu lemmiktoit või lemmik rahvusköök”, tuli Vladimirilt pikema jututa vastuseks, et lemmiktoit on mereannid ning kõige meelsamini eelistab ta vahemere kööki. Minu enda jaoks toimus sel hetkel positiivne äratabamine ning kohe mitte ei saanud varjata kerget muiet, mille taga oli tegelikult vaid hea emotsioon. Nimelt olen ma alati MIX restoranis üllatusmenüüst valinud liha asemel kala, ning iga kord olen tõdenud, et see, kuidas MIX mereande valmistab, on lausa võrratu. Nüüd on siis ka põhjus teada!

Kuid – tulles tagasi Vladimiri kogemuste ja toiduelamuste juurde, siis selgus, et meisterkoka enda parim toidukogemus on pärit hoopiski Pariisist – Alain Ducase restoranis Plaza Athénée.

Küsimusele “Mis on põhilised toiduained, mis Sul kodus külmkapis alati olemas on?” tuli meisterkokalt tarbetute keeruliste nimetuste ja võõrpäraste sõnade asemel lühike, konkreetne ja ilus vastus – värsked juurviljad, piimatooted, mereannid ja kana. Lihtne ja selge

Samas küsimusele koduse söögitegemise nautimise kohta, selgus, et kodune kokkamine Vladimirile väga meelt mööda ei ole, kuid olude sunnil tuleb ka seda teha.

Oma nö spetsialiteedina tõi Iljin välja erinevate maitsete kombineerimise, kuid kõige paremini pidavat Vladimiri käe all välja tulema metsloomade liha erinevatel meetoditel, slow cooking, tar-tarid, carpacciod jms.

Erinevate söökide osas on Vladimir üldiselt tolerantne. Küll aga arvab ta toidulaualt välja erienvad putukad ja ussid ning lisab, et ei valmsitaks neid ka teistele.

Küsimuse peale, et mis on see toiduaine, ilma milleta ei oleks kohe üldse võimalik köögis hakkama saada vastas meisterkokk: “Värske tooraine, üksõik olgu selleks juurviljad või mereannid, kasutan ainult naturaalseid ja värskeid tooraineid”.

Aga nüüd, liikudes edasi vältimatutest, ent samas koka jaoks veidi leierdatud küsimustest, uurisime Vladimirilt ka isiklikumate teemade kohta. Selgus, et kui MIX-restorani köögis saab Iljin olla tõeline superstaar, siis tavaelus on ka tema täiesti tasakaalukas ning tavaline mees, kes vaba aega veedab maksimaalselt koos perekonnaga ning suurimaks hobiks on jalgrattaga sõitmine. Ikka toit ja trenn mõõdukas mõistlikkuses käsikäes!

Lemmikmuusikana nimetas Vladimir Def Lepard’i ja Dire Straits’i, mis noorema generatsiooni esindajatele tunduvad ilmselt lihtsalt imelike ja tundmatute sõnadena, kuid vanakooli põlvkonna esindajatel võtab ilmselt koheselt puusa nõksuma ja mõtteis saab paarkümmend aastat rokikuningate sajandisse tagasi lennatud. Seega kui keegi MIXis karmimapoolseid kitarri-riffe kuulma juhtub, siis teab, et Vladimir on köögis toimetamas ning ilmselt ei jää üle muud, kui loota, et Vladimiri laulev roki-hääl on sama ilus kui ta kokakunst..

Näppu lõikamise osas nentis Iljin, et aeg-ajalt ikka juhtub ning küsimusele “Mida teeksid süüa kui ämm ja äi külla tulevad” oli samuti olemas väga diplomaatiline vastus, et pigem kutsuks ta ämma ja äia oma restorani ning laseks neil endil meelepärase roa välja valida.

Töö juures pakub Vladimirile kõige rohkem rõõmu klientide poolne positiivne tagasiside ning meeskonnatöö. “Oleme kui üks õnnelik perekond”.

Lõpetuseks küsisin Vladimirilt, mida ta oma restorani fännidele ja külastajatele öelda sooviks:

“Ootame Teid meie restorani alati ning võtame Teid vastu kui häid sõpru, keda pole juba ammu näinud!”

Selle südantsoendava  mõttega ka selle tutvustuse lõpetaksime ning teeksime omalt poolt Vladimirile ning tervele MIX-restoranile sügava kniksu aja, pühendumuse, tutvustamise ja avamise eest!

Peatse kohtumiseni!

 

 

 

 

Reserveeri

Jälgi meid sotsiaalmeedias