The Seafood Bar – Mereannioaas Vanalinnas

01.10.2017, autor: TableOnline

Vanalinnas, kohe Viru tänava alguses, on ennast mõnusasti sisse seadnud Tallinna suurima mereannivalikuga kuningriik – The Seafood Bar. See on koht, mille missiooniks on garanteerida põnev maitseelamus igale mereannigurmaanile.

 

Nagu nimigi ütleb, on tegu ühelt poolt hõrgu meistriklassiga, teisalt aga lihtsama baari-elemente sisaldava paigaga. Sellisest kontseptsioonist lähtuvalt on The Seafood Bar ka jaotunud kahe korruse vahel – esimeselt korruselt leiab lisaks uhkele kalavitriinile mõnusa baar-lounge, teiselt isikupärase mereteemalise interjööriga restorani. Baaris serveeritakse pisut lihtsamaid ja kiiremini valmivaid toite. Kusjuures värsket toorainet haarab kokk otse külaliste silme alt uhkest avatud vitriinist, mille sortimenti värskendatakse mitu korda päevas.

 

Menüü on Seafood Bar’is rikkalik. Tooraine pärineb sõna otseses mõttes maailma eri paigust. Et toitude maitse oleks võimalikult “ehe”, valmistatakse paljusid neist õiges grillahjus elava tule peal. Muuhulgas saab Seafood Bar’is nautida roogasid, mida mujal Eestis ei pakutagi – näiteks suitsutatud krevette.

Hinnaklass on kõike seda arvesse võttes vägagi mõistlik. Salatid ja külmad suupisted jäävad hinnavahemikku 7 € – 12 €, supid 7 € – 8,5 €, pearoad 12 € – 23 € ning hõrke magustoite saab nautida 5 € – 6 € eest. Lisaks on valikus ka eraldi grillmenüü, pasta & wok, väike pitsavalik, aurutatud kalaroad, jääl serveeritud suupisted, kuumad suupisted, merekarbid ning homaar ja krabi. Seepärast võib tõelisel mereandide-gurmaanil esmakordsel külastusel valiku tegemine olla üsna keeruline, kuna menüü on tõeliselt külluslik ja põnev.

Meile tutvumiseks valmistatud toitude hulgas olid eelroogadest Krevetid TempurasSoe kalmaari salat ning Kammkarbid veinikastmes. Merekarpide hulgast Karpide assortii, milles leidus kolme eri sorti karpe ning pearoa teise valikuna Grillitud homaar. Kuna nii karpide kui ka krabiliste söömine eeldab käte kasutamist, tuuakse The Seafood Bar’is alati lauale ka suur paberirull ning kätepuhastuseks salvrätikud. Esmapilgul võib see paberirull tunduda ehk pisut võõras, ent sööma asudes saab kiirelt aru, milleks see on vajalik ning mis peamine – see tõesti ON vajalik.

   

Kõige hinnalisemateks roogadeks The Seafood Bar’is on Grillitud homaar ning Taskukrabi (32 €). Krabide söömine hõlmab eraldi riistvara ning on kunst omaette, seepärast saime me ka põhjaliku õpetuse, kuidas tange õigesti kasutades kogu hõrk karbiliha kenasti kätte saada. Seda õpetust jagavad sõbralikud töötajad ja kokad kõigile abivajajatele väga lahkesti, seega kes varem pole krabitangidega kokku puutunud, ei pea pelgama, et ta The Seafood Bar’is nende pärast hätta jääb!

 

Seafood Bar’i menüü muutub vastavalt hooajale ning kõik toidud saavad hoolikalt välja valitud 5-liikmelise konsiiliumi poolt. Konsiiliumisse kuulub ka peakokk Dmitri Fomenko. Dmitril on kokaks olemise kogemust juba 23 aasta jagu ning selle aja jooksul on ta inspiratsiooni ja oskuseid kogunud paljudest erinevatest riikidest. Näiteks õppis Dmitri kaheksajala keetmise õiget tehnikat kahelt hispaanlasest kokalt. Peagi on Dmitril plaanis suunduda aga Saksamaale, et sealsel maailmaköögi-messil uut ja huvitavat avastada. 

Seega on meisterlike oskuste lihvimine, pidev areng ja toidumaailma uute võimalustega kaasaskäimine kindlasti nii Dmitri enda kui ka Seafood Bar’i jaoks põhimõtete hulgas kindlal kohal.

Dmitri ise kirjeldas oma restorani järgmiselt: “Hoolikalt valitud hea toit, lihtsus ja interaktiivsus.” Lihtsuse all peab Dmitri silmas eelkõige seda, et restoran on kodune ja püsitakse omade liistude juures. Interaktiivsus väljendub The Seafood Bar’i puhul selles, et absoluutselt iga päev püütakse kollektiivselt välja mõelda midagi uut, suheldakse palju klientidega, aidatakse, õpetatakse ning ollakse osa restoranikogemusest.

Interjöörilt on The Seafood Bar ehe mereanni- restoran ning järeleandmisi ei ole tehtud ühegi pisidetaili osas. Suvehooajal paistavad juba kaugelt silma õueterrassi erksad sinakas-roheka värvusega toolid, mis  rikastavad vanalinna üldiselt üsna tagasihoidlikku värvifooni. Esimesel korrusel baaris istudes avaneb teemakohaste dekoratsioonide pilkupüüdev mäng – baarileti kohal ilutsevad valged keraamilised kalakesed, mis nagu selgus, on ükshaaval käsitsi valmistatud. Baarileti tagust seina on paeluvalt kaunistamas meremustri stiilis laotud taldrikud.

 

 

Seafood Bar’i teisel korrusel avaneb aga selle koha tõeline pale – autentne ja lihtne, kuid omanäoline ja kvaliteetne. Sametised sügavsinised diivanid, ilusad mereteemalised kaunistused Kreekast ning skulptori Tauno Kangro poolt tehtud seinamaal lisavad restorani üldiselt lihtsale paigutusele isikupära. Kokku moodustavad tume puit, punakast tellisest seinad ning pilkupüüdvad dekoratsioonid viisaka ja mõnusa  atmosfääri.

Räägime kokteilidest. Lisaks kergetele mereanniroogadele, saab baaris linna kõige haruldasemaid kokteile – kalakokteile! Ja mis kõige üllatavam – need tõesti maitsevad hästi. Kokteilimeistriga vesteldes selgus, et lisaks kõikidele klassikalistele kokteilidele valmistatakse ka Kanadast pärit maailmakuulsat Caesarit (austri mahl, tomatimahl, viin ja ürdid) ning gini baasil The Seafood Bar’i hittkokteili – Frozen rock lobsterit. Külastajate hulgas peetakse väga lugu ka  nende rabarberi ja mango-chilliga valmistatud dźinnikokteilidest.

Alkohoolsete jookide sortiment on The Seafood Bar’is hoolikalt valitud, mille puhul esikohale seatakse kvaliteet, mitte kvantiteet. Esindatud on kala-ja mereandide juurde sobilikud valged veinid, mida täiendavad ka mõned kerged punased kaaslased. Õllevalikut kroonib Kronenbourg 1664 (mida joob kusjuures ka Dmitri Fomenko, kellele muidu õlu ei meeldi) ning kokteilikaardist leiab tõepoolest valikuid, mida mujal ei leidu.

     

Usume, et kala-ja mereandide sõbrad leiavad The Seafood Bar’ist kindlasti omad lemmikud. Neile, kes veel ise käinud ja kogenud ei ole, soovitame soojalt!

Reserveeri

Jälgi meid sotsiaalmeedias