KORSTEN ARMASTUS JA HEA TOIT, ehk ’’Kõik on teretulnud!’’

25.10.2018, autor: TableOnline

Tallinna vanasse ajaloohõngulisse Kultuurikatlasse on rajatud restoran, kust õhkub armastust hea toidu ja väärt joogipoolise vastu.

Ühel kaunil päikesepaistelisel sügispäeval seadsime ka meie oma sammud sinnapoole ning kohtusime restorani juhataja Pille Selartiga. Kuna meie kohtumine sattus lõunasele ajale, olid enamus lauad hõivatud ja mõnus rahva sumin andis atmosfäärile sooja keskkonna tunde. Nimelt pakuvad nad teisipäevast reedeni ka lõunapakkumisi, mille seast saab valida supi, pearoa ja taimse valiku vahel. Meid juhatati hubasesse nurgalauda, kust avanes hea vaade nii kaunile avatud köögile kui tervele restorani saalile.

 

Esmalt palume Pillel endal anda meile ülevaade restorani loomusest ja kontseptsioonist. Saime teada, et tegemist on casual dining restoraniga, kuhu on oodatud kõik. Ennekõike soovivad nad pakkuda võimalust tulla ja nautida oma pere, sõprade ja lähedastega head toitu, õdusat atmosfääri ja mõnusat olemist.

Kui Pillelt uurisime, mis võiks olla nende restorani moto, saime vastuseks, et kõige paremini iseloomustab neid lause: ’’KÕIK ON TERETULNUD’’

Restorani avatud köök on kindlasti üks elevust tekitav element atmosfääri loomisel. Pille sõnul näitab see, et neil ei ole saladusi ja kõik on avatud ning klientidele nähtav. Samuti annab see juurde ka väikese show elemendi – klientide silme all valmivad road Vahemere ja Eesti köögi sugemetega menüüst.

Selle põneva menüü autor on peakokk Jaanus Krass. Jaanus on pika restorani kogemusega Pärnust pärit kokk. Eelnevalt on ta töötanud paljudes erinevates restoranides, viimasena neist Pärnu Kalamajaka kalarestoranis. Olles ammutanud eelnevalt kuhjaga kogemust, juhib ta nüüd pealinnas täisvõimsusel töötavat kööki. Pärit ise mereäärsest linnast, on Jaanuse enda suurimaks lemmikuks muidugi kalaroad. Samuti on teda nähtud üle Eesti erinevatel grillvõistlustel elaval tulel roogasid valmistamas. Pille sõnul on Jaanus suurepärane peakokk ja tema köögis on väga suur rõhk meeskonnatööl. Ka menüüde koostamisel on kõigil sõna ning tihti proovitakse läbi uusi erinevaid ideid. Eripakkumised  katsetatakse läbi, kuidas road toimivad ning kuulatakse huviga ka klientide tagasisidet. Seega võib juhtuda, et järgmisesse menüüsse satuvad road ka teiste kokkade loomingust.

Toidumenüü kõrvale on neil koostatud ka rikkalik joogikaart, kus leidub midagi igale maitsele. Nende kauni veini valiku on kokku pannud üks Eesti tuntumaid sommeljeesid Kristjan Markii, kes on valinud veinid, mis sobiksid just nende kontseptsiooni ja roogade juurde.

Saime ka meie degusteerida mõningaid roogasid nende praegusest menüüst. Eelroogadest tooksime kindlasti esile Vitello Tonnato, mis lausa sulas suus ja oli imeliselt hõrk. Samuti tasuks ära proovida nende pisut särtsakas Korstna pöff ning Kuningkrevetid. Veel toodi lauale kahele inimesele jagamiseks mõeldud Värviline köögiviljavalik, mis üllatas maitsva isetehtud kikerhernehummuse, mõnusalt krõmpsuvate ja küüslauguste roheliste ubade ning gluteenivaba krõbeda ciabattaga.

 

Pearoogadest jäid maitsemeeli enim paitama Flanksteik trühvlikartuli ja mustaküüslaugu hollandaisega ning kreemine Seenerisoto. Flanksteik oli küpsetatud ideaalse soovitud medium rare’ni ja kogu maitsekooslus lihtsalt toimis suurepäraselt. Seenerisotos tulid kenasti esile erinevate seente maitsed ja peale lisatud rucola andis roale mõnusa värskuse. Lisaboonusena mainiksime ära ka lauale toodud igapäevaselt värskelt küpsetatud foccacia, mis viis keele alla.

Oma degusteerimise lõpetasime absoluutselt oivaliste magustoitudega, mille seast oli üsna raske valida just seda lemmikut. Otsustasime, et toome esile nende creme brülee, gorgonzola juustu ja pirnimoosiga. Meeldiv oli näha, et niivõrd klassikaline dessert oli saanud täiesti uue ja omaloomingulise kuue, ületades kõik meie ootused.

    

Kogetu põhjal võib öelda, et Korstnas tehakse asja  hingega ja see väljendub ka roogades. Portsjonid on suured ja maitsed elavad. Kasutaksime toidu parimaks kirjeldamiseks sõna soul food – toit, mis on mõeldud hingele ja suurte portsjonite puhul saab seda ideaalselt jagada ka oma kaaslastega. Maitsetes on alati midagi tuttavlikku, kuid alati ka midagi uut ja üllatavat, on näha, et igale roale on lisatud oma nüanss.

Seega, kokkuvõtteks soovitame soojalt, minna nautima mõnusat atmosfääri, toitu ja teenindust. Seda nii siseruumis kui ka suvisel ajal päikeselisel ning parajalt privaatsel suveterrassil Kultuurikatla sisehoovis. Samuti pakuvad nad palju erinevaid variante ürituste korraldamiseks, mahutades istuvaks õhtusöögiks kuni 100 inimest ja püstijalu ürituste puhul kuni 150 inimest.

Korsten Armastus ja Hea Toit rõõmsameelne kollektiiv ja juhataja Pille Selart

Korsten Armastus ja Hea Toit kuulub Carmen gruppi, seega, kui nende juures on juba käidud, tasuks kindlasti anda võimalus nende grupi teistele söögikohtadele nagu Maarjamäe Restoran ja Saku Gastro.

Reserveeri

Jälgi meid sotsiaalmeedias