Restoran Trofé – Eesti ja Skandinaavia köögi hõrk kooslus

30.01.2020, autor: TableOnline
 
Tallinna vanalinna südames, aadressil Pikk 29 asub õdus ja põneva nimega restoran Trofé. Restorani nimi tuleb Norra keelest ning tähendab jahitrofeed. Meie aga käisime ja vaatasime üle, mida see restoran endast täpsemalt kujutab. Nüüd toome Teieni ülevaate sellest, mida seal nägime ja maitsta saime, et saaksite samuti oma sammud sinna seada.
Restoranile võib läheneda mitmeti. Üks variant on tulla Pika tänava poolt, jõudes aadressile Pikk tn 29, kus asub Meriton Old Town Garden Hotell ja esimesel korrusel paiknev hotelli kohvik Pikk 29. Kui aga natukene paremale vaadata, on näha kaunist restorani silti, mis juhatab Teid trepist alla keldrikorrusel asuva restorani Trofé ruumidesse. Teine variant on läheneda Laia tänava poolt, jalutades läbi Lai tn 24 asuva hotelli sisehoovi ja jõudes omadega samuti hotelli kohvikusse, kust viib trepp juba otse restorani.  Sisse astudes tajume koheselt õdusat atmosfääri ning ruumis on märgata nii keskaegseid kui kaasaegseid Skandnaavia stiili mõjutusi. Seinu ja lage kaunistab vanalinna arhitektuurile omapärane paekivi ning modernsete sisustuselementidega on toodud sisse ka kaasaegset stiili.
Laudadel põlevad küünlad loovad mõnusalt hubase tunde. Meile reserveeritud lauast avanes hea ülevaade tervele restoranile. Kuna tegemist oli nädalasisese päevaga ning alustasime oma õhtusöögiga varakult, oli restoranis üsna vaikne. Kuid õhtu edenedes leidsid tee restorani veel mitu laudkonda. Trofe menüü on kaasaegne lähenemine Eesti ja Skandinaavia tuntud ja armastatud maitsetele. Põhjala köögile omaselt on valikus nii ulukiliha kui kala Baltimaadest ja Skandinaaviast. Lisaks leiab klassikalisi põhjamaiseid eelroogasid ning isuäratavaid magustoite. Restorani peakokk on Igor Semindeikin. Seekord valisime restorani menüüst välja kolmekäigulise õhtusöögi.
Eelroogadega koos toodi lauale värske kanepiseemne leib, sepik ja maitsev isevalmistatud ürdivõi. Esimese käiguna proovisime: Räimed  kadakamarjadega marinaadis, Kitsejuustu-peedi duo ja Kõrvitsa kreemsupi kukeseentega.
 
Kõrvitsa kreemsupp kukeseentega
Eelroogadest tooksime esile  Kõrvitsa kreemsupi, mis sobis meie halli ja külma talveõhtusse ideaalselt. Supi koostis oli niivõrd sametine ja maitsed puhtad ning juurde serveeritud kõrvitsa krõbedik andis tekstuurile juurde mõnusa krõmpsu. Räimed kadakamarjadega marinaadis oli huvitav vaheldus iga eestlase jaoks teada-tuntud marineeritud kalale ja usume, et suurimaks maitseüllatajaks oleks antud roog kindlasti ka kaugematele külalistele.
 
Räimed kadakamarjadega marinaadis
Kitsejuustu-peedi duo
Teise käiguna serveeriti meile pearoad. Tsitruseline lõhe oli valmistatud just sobiva küpsusastmega ning osutus suurepäraseks kergema pearoa valikuks.
Tsitruseline lõhe
Samuti serveeritud hirveliha ja pardifilee olid mõnusalt mahlased ja roogasid toeatavad lisandid olid hästi valitud. Meie lemmik pearoaks kujunes aga “Hirv ja Puder” mis oli väga huvitav ning maitsev kooslus. Põneva roa moodustasid: hirveliha, mulgipuder, pärlsibulamoos ja mustsõstra-punaveinikaste.
 
Hirv ja puder
Part ja pastinaak
Õhtu lõpetasime loomulikult desserdiga ja ära proovisime kõik kolm menüüs olevat magusrooga. Kindlaks lemmikuks osutus Flambeeritud pannkoogid, mille serveerimise juurde käinud elava tule show lisas vaatemängulist efekti.
Flambeeritud pannkoogid
Samuti tooksime esile magustoidu nimega Kama ja õun, mis üllatas eestlastele tuntud kama uudse kasutusstiiliga, mis serveeriti sufleena. Mõnus magus suflee ja sinna kõrvale veidikene hapukam õuna-marjakeedis oli suurepärane kooslus ja lõpetas õhtu meeldejäävate maitsetega.
Kama ja õun
Kokkuvõtvalt võime öelda, et restorani Trofé on oodatud kõik, kes naudivad õdusat ja romantilist atmosfääri ning sinna juurde puhtaid ja huvitavaid maitseid. Kindlasti soovitame külastada ulukiliha austajatel, sest tihti on raske leida restoranides sellist valikut. Samuti usume, et menüüs leidub midagi igaühele, olenemata seltskonna suurusest. Ka värskendatakse menüüd üsna tihti ja tehakse mitmeid erimenüüsid ning pakkumisi. Tööpäevadel on võimalik nautida lõunamenüüd ning uudisena on hakatud serveerima ka hiliseid ärilõunaid.

Meie jäime oma õhtuga igati rahule ja soovitame kõigile hubases Trofe restoranis oma maitsemeeli hellitada.

Olete oodatud!
Reserveeri

Jälgi meid sotsiaalmeedias